Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Синоптик пояснила, чому у буковинські села прийшла вода з пагорбів

acc.cv.ua 27/06/2020 10:10
Схилові потоки у селах спричинили надзвичайні дощі. Ситуацію погіршило те, що останні декілька років були посушливими.

Потоки, які під час сильних дощів, наробили біди жителям сіл Розтоки, Стрілецький Кут, Ревне зійшли з гір та пагорбів через надзвичайні дощі та перенасичення ґрунту вологою. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла Тетяна Негадайлова, начальниця Чернівецького гідрометцентру, пише ІА АСС

«Це є схиловий стік, який іде не в руслі річки, а площинно, по схилах пагорбів. Це пов’язано з надзвичайними і сильними дощами, зливами. Велика кількість води виливається за короткий термін і саме з ними пов’язані і селі, і грязьові потоки», - пояснює синоптик. 

Ситуація погіршувалася тим, що у краї майже 10 років було сухо і земля збільшувала свої пори, а потім заповнювалася водою.

Читайте наші новини вInstagram

«Це і була основна руйнівна сила, земля вже не втримувала цей ґрунт і він просто плив. Для гірської місцевості це дуже характерно. У нас спостерігалися такі ж опади і такої ж інтенсивності, але вони спостерігаються дуже рідко. За своєю кількість вони наближалися до екстримальних значень. А ще характерною особливістю було те, що це було не в одній точці, а фіксувалося на більшості пунктів спостереження. Це вже дійсно буває рідко», - розповіла Тетяна Негадайлова. 

Читайте також: На Карпати сунуть грози: може підтопити село на Хотинщині