1
Долар28.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.26
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.5
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На водоймах Чернівецької області проводять операцію Нерест

pogliad.ua 02/04/2017 14:53

У зв’язку із наближенням «сезону тиші» та періоду весняно-літньої заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у водних об’єктах Чернівецької області здійснюється посилений державний нагляд за дотриманням законодавства з питань збереження, відтворення та використання водних ресурсів.

Саме з цією метою щороку проводиться операція «Нерест», до якої залучаються державні органи екологічного контролю, органи рибоохорони, підрозділи Національної поліції, громадські організації та об’єднання природоохоронного спрямування. Про це повідомляє Вижницька РДА.

Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті риби, адже починається їх розмноження. Від того, як успішно мине нерестовий період – залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у буковинських водоймах. В цей час риба потребує тиші та спокою, насамперед від людини.

У 2017 році операція проходитиме з 1 квітня по 30 червня. У цей період забороняється:

1) Будь-який лов водних біоресурсів та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період масового ходу і нересту в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах у такі строки:

  • з 1 квітня до 9 червня (включно) - у всіх водосховищах;
  • з 1 квітня до 31 травня (включно) - р. Дніпро – на від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;
  • з 1 квітня до 20 травня (включно) - у всіх інших річках в корінних водах;
  • з 1 квітня до 29 червня (включно) - у новостворених водних об’єктах, а також в придатковій системі річок та інших водних об’єктах.

2) З 1 квітня до 10 червня і з 1 серпня до 15 вересня (включно) - лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, першої і другої линьок.

3) Проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт, добувати будівельні матеріали (видобування піщано-гравійної суміші, розчистка русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо), проводити змагання із спортивного рибальства, проводити підводне полювання, пересування плавучих засобів (човнів).

У період нересту дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах: