Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Чернівчани врятували лелеку і лебедя від запалення легень

pogliad.ua 30/11/2019 13:13

Історія з птахами почалася з того, що в середині жовтня, приїхавши до батьків у село, чернівчанка Майя Фисюк побачила в гнізді лелеку, який не відлетів через травмовану ніжку.

– Не вагалася жодної хвилини для прийняття рішення, що птаха треба рятувати, – розповідає жінка. – Але спіймавши пернатого, зіштовхнулися з великою проблемою: де ж йому зимувати? Проживаємо у міській квартирі, тож тут без варіантів. Батьки худоби не тримають, тож належних умов нема, щоби прихистити пташку. Більше охочих не знайшлося. Пошуки волонтерів, притулків не мали успіху.

У найближчому притулку для птахів «Галич», 20 кілометрів за Івано-Франківськом, чернівчанам дали зрозуміти, що не дуже будуть раді гостям. Коли ж зателефонували у притулок під Києвом, то там лише допомогли розповідями, як доглядати за лелекою і таке подібне.

– Почали думати, де є теплі конюшні, міні зоопарки, аж тут згадали про «Трою», – розповідає про свої пошуки пані Майя. – Моєму щастю не було меж, коли її власник Володимир Воронюк без жодних вагань сказав: «Везіть». Дорогою до відпочинкового комплексу лелека сильно кашляв і ми побачили гнійно-кров’яне мокротиння. Наступного ранку відвезли пташку до ветеринара. Діагноз звучав: «Запалення легень». Нам не обіцяли одужання, проте вирішили, що однозначно будемо колоти антибіотик. Поки перебували у лікаря, принесли молодого знесиленого лебедя, з таким же діагнозом, який також потребував лікування і належного догляду. Довелося знову дзвонити Володимиру Воронюку, просити прихистити і цього птаха. Відповідь була: «Везіть, будемо доглядати!». Хіба це не щастя? (усміхається, – авт.).

«Будемо вдячні за будь-яку допомогу, адже зима довга!»

Сьогодні, після проведеного курсу лікування, птахи почуваються задовільно, вони перебувають у комплексі сімейного відпочинку та дозвілля «Троя», що у селі Реваківці Кіцманського району.

– Зараз мене огортає велика вдячність керівнику комплексу сімейного відпочинку та дозвілля, людям, які доглядають за птахами, і всім тим друзям, які матеріально долучилися до лікування та підгодовування пернатих, – додає чернівчанка. – Всі охочі можуть провідувати птахів, возити їм гостинці (ми постійно підкуповуємо дрібну рибку) чи долучитися до тих, хто погодився допомагати. Будемо вдячні за будь-яку допомогу, адже зима довга!

«Мене дивують репліки: «І нащо воно тобі треба?»

Тим, хто провідуватиме птахів, пані Майя радить звернути увагу, як вони дбають одне про одного, чого так бракує нам – людям.

– Щоразу, коли ми брали лелеку, змащувати йому поранену ніжку, лебідь на нас шипів, коли клали його, лебідь прикривав собою, не дозволяючи знову турбувати друга. Це дуже зворушливо, до сліз. Мене дивують репліки: «І нащо воно тобі треба?». Ви знаєте: «Треба», такими вчинками ми виховуємо своїх дітей, робимо цей жорстокий світ добрішим, адже пташки – це живі істоти, які так само відчувають біль, страх, відчай, голод, любов...

Я впевнена, що є багато охочих допомогти, і разом ми допоможемо друзям нашим меншим перезимувати, – переконана М. Фисюк.

Ольга ШУПЕНЯ