Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

За два місяці майже 900 викликів щодо домашнього насильства у Чернівцях – поліція (ВІДЕО)

acc.cv.ua 29/11/2019 17:46
У половині випадків сторони встигають помиритись до приїзду правоохоронців.

Зараз у Чернівцях, як і у всьому світі, триває Міжнародна акція „16 днів проти насильства”. Поліція закликає не боятись і не мовчати. Як тільки є небезпека – відразу набирати 102. Адже завдавання кривди – це не любов, це правопорушення.

"Постраждала особа живе стереотипами – приїде поліція, його заберуть, у тюрму посадять, тому до приїзду правоохоронців після вибачень кривдника, постраждала вирішує не виносити чвари з дому", - розповідає керівник мобільної групи поліцейських з протидії насильству Чернівецького відділу поліції Сергій Долішняк. – Перша умова правильного розгляду справи на місці – розвести сторони у різні кімнати, аби взяти пояснення. Інакше конфлікт не закінчиться".

На кривдника складають протокол, якщо є підстави, оцінюють ризик для постраждалої, і застосовують терміновий заборонний припис: не спілкуватись, покинути житло, чи взагалі не відвідувати за місцем проживання.

Насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним та економічним. Загалом, сюди відносять штовхання, ляпаси, перешкоджання сну, замикання дверей, приниження на публіці, заборона користуватись телефоном, проявляння ревнощів, вимога детальних звітів із витрачання грошей та багато іншого.

З числа усіх викликів – постраждалих 40 чоловіків, 45 дітей і майже триста жінок.

Читати: У Хотині п'яний чоловік побив чотирьох продавчинь та відвідувачів (ВІДЕО)

За словами психологині, через соціальну травму поколінь стереотип - б'є - значить любить - нав’язується молодим і ледь не культивується у суспільстві.

"Якщо послухати бабусь, прабабусь, то вони будуть нести думку, що неважливо, який мужчина - що п’є, не працює, б’є. Це пов’язано з поствоєнним періодом, коли чоловіків було мало і будь-якому раділи, хай навіть не дуже адекватному", - розповідає психологиня Альона Головіна.

Після винесення припису патрульні у телефонному режимі дізнаються: чи порушується припис. Або відвідують за місцем проживання та перевіряють умови виконання. Порушив – отримав протокол.

"Бували випадки, коли 13-річний син викликав правоохоронців, що тато змушує робити уроки, або коли бабусі набридли надокучливі бесіди свого чоловіка, син вдарив маму після спільного розпивання алкоголю, теща накинулась на зятя", - додає Сергій Долішняк.

Якщо випадки насильства стаються тричі і більше разів -  то можливе і порушення кримінальної справи.