Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У музеї просто неба в Чернівцях вп'яте пройде свято Осінь весільна

pogliad.ua 06/09/2019 13:38

Мешканців Чернівецької області та гостей Буковини запрошують на справжню феєрію буковинського весілля. Цієї неділі - 8 вересня 2019 року - о 12.00 у Чернівецькому музеї просто неба відбудеться V обласне фольклорно-етнографічне свято «Осінь весільна».

Як і водиться на справжньому весіллі, гостей свята зустрічатимуть музики та дружки з дружбами. Обрядові дійства будуть відбуватися на обійстях та на головній сцені музею. Про це повідомляють на сайті bukoda.gov.ua.

Цього року відвідувачів потішать багатою весільною обрядовістю буковинського краю кращі художні аматорські колективи з усіх етнографічних регіонів області. Зокрема, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив Народного дому села Банилів, що на Вижниччині, керівник – Микола Мазуряк, продемонструє обряд «наряджання весільного деревця», народний аматорський фольклорний колектив «Джулинець» клубу села Ширівці Хотинського району, керівник – Сергій Балук – «виряжання молодого до шлюбу», народний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» будинку творчості та дозвілля села Черепківці Глибоцької міської ОТГ, керівник – Василь Репчук – «приходини з сорочкою до молодого».

Народний аматорський фольклорний колектив «Барвистий розмай» культурно-просвітницького центру м.Чернівців, керівник – Інна Атодиресе, аматорський оркестр народної музики «Династія» будинку творчості та дозвілля села Чагор Чагорської сільської ОТГ Глибоцького району, керівник – Віталій Габор та народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність» Центрального палацу культури м. Чернівців, керівник – Іван Петрусяк презентують обрядове весільне дійство, яке побутує у селі Товтри Заставнівського району. Присутніх на святі будуть вітати народні аматорські ансамблі народного танцю «Топорівчанка» будинку культури села Топорівці та «Букурія» будинку культури села Динівці Новоселицького району, керівники – Олена Рогожа та Сергій Рябко.

Паралельно із весільним дійством усі охочі матимуть змогу придбати на згадку вироби народних умільців буковинського краю. Працюватимуть заклади громадського харчування та ігрові майданчики.