Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Хотинська фортеця відкрилася після карантину

pogliad.ua 21/05/2020 11:49

Після тривалої вимушеної «карантинної» перерви у ДІАЗ «Хотинська фортеця» відчинили браму для відвідувачів. Нарешті незвично спорожнілі подвір’я замку ожили, вимощеними доріжками знову йдуть туристи. Щоправда, їх поки небагато, навіть не порівняти з минулими роками. Адже раніше на травневі свята сюди приїжджали десятки автобусів у день, пишуть Хотинські вісті.

– Справді, через карантинтуристів мало, наприклад, у неділю, 17 травня, побували близько 30 відвідувачів, а торік на травневі вихідні ми приймали приблизно по дві тисячі людей у день, – розповіла директорка ДІАЗ «Хотинська фортеця» Єлизавета Буйновська. – Практично, цьогорічний туристичний сезон навіть не розпочався. Два місяці ми були зачинені.

Це негативно позначилося на надходженні коштів, які планували спрямувати на продовження реставраційних робіт. Проте колектив не зупинив роботу, тут підготували нові виставки та експозиції, зокрема замкову кузню, додала Єлизавета Буйновська.

– Колись жодна фортеця не обходилася без ковалів, адже вони робили все: від дрібних цвяхів до громіздких обладунків, – розповідає науковий співробітник Альона Іваночко. – Їхня робота була незамінною. У цій вежі можна побачити розмаїття виробів, які виготовляли майстри цього ремесла.

За період карантину виготовили стенди, на яких відтворені старовинні світлини та сучасні фотографії, які показують, як виглядали ті чи інші місця колись і як тепер. Особливо вражають знімки колись напівзруйнованих об’єктів, які в останні роки відновили і відреставрували.

– Оновлюємо і діючі експозиції, поповнюючи їх знахідками, виявленими під час археологічних досліджень, – додає екскурсовод. – Нещодавно відкрили експозицію старовинних пічних кахлів Хотинського замку. Також доповнюємо виставку люльок.

Крім того, як повідомила Єлизавета Буйновська, завершуються реставраційні роботи у замковій церкві. «Сподіваємося, невдовзі зможемо її відкрити для огляду. Це особливий об’єкт, думаю, буде цікаво не тільки туристам, а й краянам».

Також перед містком у замок встановили оригінальну ковану «парковку» для велосипедів із кумедним козаком. І корисна річ, і цікавинка для туристів, які тут фотографуються.