Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Представили проєкт змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області

pogliad.ua 08/11/2019 09:43

На сесії Чернівецької обласної ради розглянули проєкт змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

Цей проєкт розробили з метою коригування меж 4-ох ОТГ, що утворилися у 2019 році.

Так, зміни стосуються Карапчівської ОТГ з адмінцентром у селі Йорданешти у складі двох територіальних громад : Йорданештської та Карапчівської.

Сучевенської ОТГ з адмінцентром у селі Сучевени у складі двох територіальних громад: Сучевенської та Купської.

Ванчиковецької ОТГ з адмінцентром у селі Ванчиківці у складі трьох територіальних громад: Ванчиковецької, Костичанської та Черленівської.

Кадубовецька ОТГ з адмінцентром у селі Кадубівці у складі чотирьох територіальних громад:Кадубовецької, Кулівецької, Репужинецької та Хрещатицької.

Зокрема, зміни передбачають внесення до Перспективного плану новоутворених ОТГ в межах їх фактичного об'єднання та уточнення складу суміжних громад (Новоселицької, Заставнівської та Кострижівської ОТГ). Схвалення цих змін дає можливість КМУ забезпечити перехід цих громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом України на 2020 рік, а також надати повноваження і ресурси як у міст обласного значення.

Та все ж ці громади повинні чітко усвідомлювати свою перспективу: або приєднувати до себе суміжні села, які ще не об'єднані, або самі приєднуватимуться до більших громад. Адже в ОТГ необхідно створити мережу публічних сервісів та послуг для мешканців громади: ЦНАПи, Центри безпеки, якісні медичні, освітні, соціальні послуги. А вище згадані ОТГ – малі громади – знаходяться в зоні доступності вже існуючих громад. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.