Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Як зародився фестиваль комедії у Чернівцях, розповів директор театру

acc.cv.ua 11/11/2019 17:09
Вперше «Золоті оплески Буковини» пройшли у Чернівцях 16 років тому.

Як розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Юрій Марчак, директор Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О. Кобилянської, перша організаційна робота по проведенню фестивалю була проведена ще у 2001 році.

«Тоді у нас було 70-річчя творчого колективу і виникла така ідея запросити театральні колективи до нас з привітанням творчими роботами. Це відбулося вперше, коли у нас було 70-річчя. А через рік у нас зібралася спілка театральних діячів зі Львова, зібрала наш регіон. У той час у нашому театрі працював, нині народний артист України, Олег Мосійчук. Він запропонував провести у Чернівцях фестиваль комедії. Так зародилися «Золоті оплески Буковини», ідею створення фестивалю підтримала спілка театральних діячів», - розповів Юрій Марчак.

Директор театру також зазначив, що театральний рух започаткували на Буковині у 1825 році, будівлю самого театру збудували у 1905 році за рік і два місяці. Саме тому у прийдешньому році Чернівці відзначатимуть 115 років з дня відкриття театру. 3 жовтня розпочнеться 15-й фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини».

Читайте також: Базиліка – перша мурована споруда Чернівців (ВІДЕО)

Однак перший театральний сезон рахується з 1931 року, тому що саме тоді було створено творчий колектив, який став основою акторського складу чернівецького театру. Колектив створили у Харкові, коли там з’явився театр Революції. А у 1940 році за рішенням Ради Народних Комісарів УРСР акторів перебазували на постійну роботу до Чернівців, де вони об’єдналися з чернівецьким театральним колективом.

Першою виставою новоствореного театру стала "Лісова пісня" Лесі Українки. Відтоді театр у Чернівцях почав ставити вистави українською мовою.