Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У які країни вже можна летіти туристам із Чернівців, розповіли експерти

acc.cv.ua 30/06/2020 15:59
Із завтрашнього дня, першого липня, розпочнуть літати перші чартерні рейси у найпопулярніший для українських туристів напрямок - до Туреччини.

Директорка однієї із турагенцій Чернівців Ольга Сарахман в ефірі передачі «Гостьове кафе» на Радіо 10 розповіла, у які країни за кордоном уже можна летіти на відпочинок буковинським туристам.

Вона зазначила, що українське Міністерство охорони здоров'я розділило країни світу на «червону» та «зелену» зони, пише ІА АСС.

«Червоний» і «зелений» список від МОЗ означає тільки те, що якщо ви повертаєтесь із країни, яка з «червоного» списку, ви повинні пройти самоізоляцію вдома 14 днів. І якщо не помиляюся, то сьогодні мають опублікувати рішення Кабміну, в якому самоізоляції можна уникнути, якщо здати тести на коронавірус одразу після повернення з-за кордону. Якщо країна потрапила до «зеленого» списку, то жодної самоізоляції проходити не потрібно і тести здавати не обов'язково. Просто повертаєтесь додому з тієї країни і продовжуєте звичне життя. До речі, до таких країн входить і наша улюблена Туреччина, куди завтра нарешті стартануть перші чартерні рейси туристичного сезону 2020», - сказала Ольга Сарахман

Читайте ще: Для українців кордони можуть залишитися закритими і після 1 липня

Також вона додала, що наразі уже відкриті для відпочинку такі країни як Албанія, Хорватія. Із першого липня, крім Туреччини, заплановані рейси і до Єгипту. Щодо Болгарії, є певні застереження.

«Болгарія - це насправді найулюбленіший напрямок чернівчан. Проте, тут є певні нюанси. Адже Болгарія, так само, як і Греція, є країною Євросоюзу. А ЄС поки не готовий пускати українців. Минулого тижня комісія в Брюсселі засідала і вирішувала, з яких країн можна пускати до себе громадян. Поки України в цьому списку немає. Але сподіваємось, що з 15 липня, наша країна таки потрапить у перелік тих, які зможуть відвідувати країни Євросоюзу. При цьому варто зазначити, що Брюссель лише може рекомендувати країнам ЄС подібні списки, а вже кожна країна самостійно вирішує, чи пускати до неї туристів з тих чи інших країн. На сьогодні болгарське МЗС не надало інформації про так звані «червоний» і«зелений» списки. Також сьогодні ще чекаємо інформацію від греків», - додала турагентка.

Читайте наші новини в Instagram

Крім названих вище країн, пускає до себе українців і Чорногорія, але там вимагають результат тесту на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за три дні до вильоту. На жаль, у Чернівцях не встигають так швидко зробити результати тестів. Лише у платних лабораторіях.