1
Долар25.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.75
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.36
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Глибокій протестували священники та віряни УПЦ МП на чолі з отцем Михайлом Жаром

promin.cv.ua 08/02/2019 10:02
1549612457_3-2-1024x627.jpg
Фото: «Чернівці.онлайн»

Вони заявили про «шалені утиски вірян УПЦ» і провели таємні перемовини з керівником Глибоцької РДА

Учра, 7 лютого, у Глибокій прихильники УПЦ МП вимагали зупинити перехід релігійних громад до Православної Церкви України. Віряни протестували нібито «проти шалених утисків вірян УПЦ», повідомляє «Чернівці онлайн».

Як повідомляється на Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, «молитовне стояння – це протест проти беззаконня і захоплення храмів Української Православної Церкви». А молитву здійснюють «для припинення беззаконня та миру у серцях людей, миру у Церкві, миру у державі».

На «молитовне стояння» прихильників УПЦ МП звезли до селища автобусами. Серед священнослужителів було багато тих, які 30 січня брали участь у такому ж заході у Заставні. За оцінками працівників поліції, участь у «молитовному стоянні» взяли близько 700 осіб.

За інсайдерською інформацією, священики з’їхалися майже з усієї Чернівецької області. У руках прихильники УПЦ МП несли хрести, ікони та транспоранти з написами: «Ми є УПЦ», «З нами Бог», «Руки геть від Церкви», «Церква – відокремлена від держави», «Віра – не політика», «Ми з блаженнійшим Онуфрієм».
У Глибокій протестували священники та віряни УПЦ МП на чолі з отцем Михайлом Жаром
Хресна хода прихильників УПЦ МП прийшла до будівлі Глибоцької РДА, де влаштувала «молитовне стояння». Через кілька хвилин делегація у складі 15 осіб на чолі з отцем Михайлом Жаром, настоятелем Банченського монастиря та секретарем канцелярії Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП Микитою пішла до Голови Глибоцької РДА Георгія Придія на перемовини, решта учасників протесту молилися під будівлею РДА. 
Журналістів на зустріч з очільником району не пустив натовп священиків УПЦ МП.

У Глибокій протестували священники та віряни УПЦ МП на чолі з отцем Михайлом Жаром

Після годинної таємної зустрічі делегація священнослужителів та голова Глибоцької РДА вийшли до вірян і розповіли про результати перемовин за закритими дверима.


«Ми мали непросту розмову зі святими отцями – вислухали всі претензії, поради, обмінялися думками. І сьогодні, я як голова райдержадміністрації, гарантую вам усім, що ні я, ні працівники РДА жодним чином не втручалися, не втручаємося і не будемо втручатися в церковне життя тих чи інших громад. Виключне право регулювати церковні відносини належить релігійній громаді. І, якщо у вас будуть якісь факти, що хтось порушує права і свободи людей – звертайтеся прямо до нас – ми порядок утримаємо», – запевнив голова Глибоцької РДА Георгій Придій.
Однак тут слово взяв отець Михайло Жар, настоятель Банченського монастиря.

«На нашу церкву така агресія, рейдерство іде. Ви знаєте, скільки наших священиків вже у крові по Україні, вони б’ють наших матерів – безбожники, запалюють національну ворожнечу. Ми маємо зберегти мир – і в церкві, і в нашій державі. Ми служимо Богу, церкві і нашому народу українському. Просимо, не знущайтесь над нашим народом», – закликав настоятель Банченського монастиря отець Михайло Жар.

Щоправда, на прохання журналістки інтернет-видання «Чернівці.Онлайн» назвати конкретні факти побиття священиків, час і місце побиття, чи були заяви від них у поліцію, – Михайло Жар не відреагував.
У Глибокій протестували священники та віряни УПЦ МП на чолі з отцем Михайлом Жаром


Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: