Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Скандал у Чернівцях. Хто буде обслуговувати будинки в центрі міста?

acc.cv.ua 29/08/2018 15:30
Чернівчани виступили проти обслуговування будинків приватними компаніями, чиновники нічого негативного у цьому не бачать

Призначення приватних компаній управителями багатоквартирних будинків у центрі Чернівців деякі городяни назвали "захопленням громадської власності". І зареєстрували електронну петицію, де вимагають не передавати будинки на обслуговування приватних фірм, а залишити і надалі цю роботу ЖРЕПам

"Вважаємо, що компанія "Єврокомунбуд" не може рахуватися такою, що виграла тендер на обслуговування багатоквартирних будинків житлового фонду міста на законних підставах", - йдеться у електронній петиції.

Чернівчанин Володимир Штефюк припускає, що приватні компанії пройшли конкурсний відбір на управління багатоквартирними будинками у центрі Чернівців не у законний спосіб. Чоловік каже: ці фірми не мають достатньої технічної бази, створені декілька місяців тому. Городяни побоюються, що  із початком обслуговування квартир у цих спорудах приватні компанії можуть самовільно встановлювати і підіймати ціни за свої послуги. Також у їхнє користування переходять і усі нежитлові приміщення в історичній частині міста. Йдеться, насамперед, про ліквідацію 9 ЖРЕПу, який обслуговує будинки по вулицях  О. Кобилянської, Української, Шевченка. 

Читайте також: Комунальників оштрафували за неприбране від сміття місто.

Скандал у Чернівцях. Хто буде обслуговувати будинки в центрі міста?
Нагадаємо: За результатами проведеного конкурсу виконавчий комітет призначив ТОВ “Єврокомунбуд” управителем 404-х багатоквартирних житлових будинків. ПП “Порядок в домі” стало управителем 210-х будинків (157 – ЖРЕП №11, 53 – ЖРЕП №17). Управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства міської ради має класти договір з переможцями конкурсу про надання послуг з управління багатоквартирними будинками. Після укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирними будинками у кожному будинку на інформаційних стендах, у під’їздах та біля них будуть розміщені оголошення про обрання підприємств управителями, в яких буде зазначено повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) управителя, адреси, його контактні телефони, номер та дату укладення договору, ціну послуги.

Заступник міського голови Володимир Середюк, натомість запевняє, що конкурсний відбір компаній-управителів багатоквартирних будинків пройшов у законний спосіб:

"Згідно із законодавством, якщо городяни самі не визначились з формою управління та не створили ОСББ,  це мають зробити органи місцевого самоврядування. Група з проведення конкурсу на управителя багатоквартирних будинків. складалась із 15 різних людей, зокрема, там були і представники приватних та комунальних підприємств , які надають послуги по обслуговуванню житлового фонду, голови усіх фракцій міської ради. Як голова конкурсної комісії, не лобіював інтереси жодної компанії. Оцінювання на конкурсі проходило за 5 критеріями, подана документація була у закритих конвертах.

З переможцями вже підписано договір, він вступає в дію з 1 вересня, якщо співвласники будинків не задоволені, вони можуть скликати загальні збори, у разі прийняття позитивного рішення, яке приймуть більше 50 відсотків присутніх на зборах ,вони повідомляють управителя за 2 місяці про розірвання договору.  Наразі договір з новими управителями підписаний на рік. Якщо мешканці не згідні, його можна розірвати", - сказав В. Середюк.