Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Орендареві Української книги в центрі Чернівців дозволили продовжувати роботи в приміщенні

acc.cv.ua 29/07/2020 19:35
На засіданні профільної комісії в міській раді орендар «Української книги» отримав дозвіл на продовження там ремонту.

У Чернівецькій міській раді відбулося засідання профільної комісії щодо подальшої долі приміщення «Української книги», що на Центральній площі, 10, яка має статус архітектурної пам’ятки державного значення. Про це пише ІА АСС.

Більшістю голосів члени комісії, що складалася, з членів виконкому, представників департаментів розвитку й містобудівного комплексу та земельних відносин, юридичного управління, відділу охорони культурної спадщини спочатку вирішили рекомендувати підприємцеві розглянути можливість облаштування в приміщенні книгарні.

А надалі проголосували за надання дозволу орендареві продовжити роботи в приміщенні.

Минулого року ІА АСС повідомляло про те, що комісії не з першого разу вдалося потрапити до приміщення, де проводяться роботи. Відтак, провівши фотофіксацію об’єкту, матеріали направили до Міністерства культури. На основі фотографій у Мінкульті й зробили висновки та вирішили надати дозвіл орендареві.

«Ми отримали лист від Міністерства культури. Оскільки це об’єкт категорії СС3, він підпадає під погодження центрального органу влади. Проект 2010 року, він досі чинний.

Відповідно до рішення Міністерства культури, комісія дозволила проведення робіт відповідно до проектної документації. Сертифікований експерт зазначив у звіті про необхідність виконання робіт відповідно до проекту або приведення до переднього стану. Роботи мають бути виконані так, щоб не пошкодити цілісність будівлі.

Беручи до уваги ці експертні рішення комісія прийняла рішення дозволити виконання робіт відповідно до проектної документації», - розповів ІА АСС заступник міського голови Володимир Середюк.

Водночас заступник міського голови розповів, що питання розірвання договору через виконання робіт без наявної дозвільної документації вирішили не розглядати. Орендар має документацію, яка є дійсною на сьогодні.

«Тому комісія дала згоду юридичному управлінню разом із департаментом розвитком міської ради залишити без розгляду рішення про розірвання договору, а не відкликати його, щоби залишити за собою можливість надалі судитися в разі не виконання договірних умов орендарем», - розповів Володимир Середюк.

Читайте також: Українська книга під замком: комісія вкотре не змогла потрапити у приміщення (ФОТО)

Водночас радниця міського голови Тетяна Шепелько заявила, що після сьогоднішнього рішення громада міста Чернівці втратила приміщення «Української книги».

«Всі зусилля громадськості виявилися марними. Комісійно вирішено надати можливість орендареві діяти згідно з проектно-кошторисною документацією 2010 року. Він передбачає реконструкцією приміщення «Української книги» під бар з антресолями, демонтажем сходів тощо.

Міністерство культури відсторонилося від прямих обов’язків перевірити документацію на відповідність до охорони культурної спадщини національного значення. А просто написали, що оскільки документація погоджена у 2010 році званою тоді Державною службою з питань охорони культурної спадщини, цього достатньо, щоби орендар мав право робити будівельні роботи.

Тобто, тепер марно бити в дзвін та викликати правоохоронців, коли знову розпочнуть роботи в приміщенні Центральної площі, 10», - каже Тетяна Шепелько.

Орендар запевняє, що та буде кав’ярня з продажем книжок. Але громадські активісти не вірять йому. Кажуть, він недобросовісно ставився і до попередніх вимог.

«Для всіх чернівчан це книгарня та пам’ятка архітектури національного значення. Натомість орендар почав будівельні роботи без належних дозволів та попереджень. Хоча спочатку нас запевняли, що ці роботи будуть відбуватися прозоро і нас повідомлять про їх початок.

Натомість свого часу він розпочав там роботи у вихідні. А коли громадськість дізналася, що там почали щось демонтувати, та прийшла на перевірку, то виявили там повністю зруйноване приміщення. Хоча закон про охорону культурної спадщини говорить, що в пам’ятках можна робити тільки реставраційні роботи», - розповіла Тетяна Шепелько.

Отримуйте новини вTelegram