Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Міська влада Чернівців безвідповідально поставилась до визначення місць можливої обсервації, - голова ОДА

buknews.com.ua 13/03/2020 11:48

На 260 тисяч населення Чернівці на сьогодні мають 6 ліжккомісць для обсервації людей, які подорожували країнами де зафіксовані випадки коронавірусу

Найкраща профілактика для людей, які повернулись з країн де були зафіксовані випадки COVID-19– це самоізоляція. Якщо ж такої можливості немає, в Чернівецькій області, в різних районах, визначили та підготували 400 місць для обсервації людей. Проте міська влада Чернівців безвідповідально поставилась до визначення місць для можливої обсервації. І на 260 тисяч населення має лиш 6 місць.

Про це на брифінгу повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, - пише https://promin.cv.ua/.

 Звертає на себе увагу той факт, що місто Чернівці безвідповідально поставилися до цього. І на загальну кількість населення в 260 тисяч чоловік, офіційно було повідомлено про 6 таких місць.

Я прошу міську владу більш відповідально ставитися до таких вимог та доручень прем’єр-міністра і підготувати резервні місця для можливої обсервації, - заявив Осачук.
Раніше під час прямого ефіру у Facebook   міський голова Чернівців Олексій Каспрук повідомив, що у Чернівцях міську лікарню №1 можуть перепрофілювати під медустанову для лікування пацієнтів, інфікованих коронавірусом, пише molbuk.ua. 
Він сказав, що наразі у міськраді розглядають питання щодо перепрофілювання колишньої залізничної лікарні під медзаклад для лікування хворих на коронавірус у випадку зростання кількості таких пацієнтів.

"Зараз намагаємося різними шляхами забезпечити й збільшити кількість медичного обладнання. Сподіваюся, що воно не знадобиться. А якщо знадобиться – будемо використовувати у майбутньому, в звичайному штатному режимі. Але сьогодні воно нам потрібне", – повідомив міський голова.

 Окрім того губернатор спростував заяви мера Чернівців Олексія Каспрука в ефірі одного із українських телеканалів, де міський голова зазначив, що місто і досі немає тест-систем для визначення захворювання на коронавірус. Тест-системи вже надійшли до Чернівецької області.  

Також Сергій Осачук закликав мера перш ніж робити заяви в ефірах телеканалів про перепрофілювання тих чи інших медичних закладів узгоджувати такі питання і працювати скоординовано.

 Ми сьогодні здійснюємо загальну координацію – обласна державна адміністрація, департамент охорони здоров’я - це є той орган який відповідає за всі процеси на території області. Тому нам потрібно діяти у форматі повної взаємодії і скоординованості. Не допустимо робити імпровізовані заяви в ефірах телканалів про те що той чи інший заклад буде перепрофільований. Давайте якщо є такі ініціативи, спочатку погодимо з департаментом охорони здоров’я, а потім будемо заявляти. Тому я закликаю до більш солідарної позиції місто Чернівці, - розповів голова ОДА.

Нагадаємо, міський голова Чернівців Олексій Каспрук прогнозував збільшення випадків зараження коронавірусом. Він закликав мерів та чиновників з інших регіонів також серйозно готуватися до епідемії. За його словами, місто ще не отримало тест-систем для швидкого виявлення інфекції. Про це мер Чернівців заявив вчора в ефірі програми "Право на владу" на каналі 1+1.

"Не треба тішити себе ілюзіями. Коли вірус прийде, у нас буде величезне навантаження. Не треба порівнювати систему охорони здоров'я України з італійською, яка сьогодні заледве справляється з кризою", – цитує https://molbuk.ua/ слова Каспрука.

За його словами, в Італії також не вистачає апаратів штучної вентиляції легенів, засобів індивідуального захисту.

Водночас він наголосив, якщо хворих буде не двоє, а 22, чи 102, то виникне питання щодо медичного забезпечення.