1
Долар23.88
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро26.49
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.2
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Мережу середньої освіти в Чернівцях досі не затвердили

acc.cv.ua 14/08/2019 16:14
Виконавчий комітет не ухвалив відповідне рішення

Традиційно перед початком навчального року виконавчий комітет Чернівецької міської ради затверджував мережу середньої освіти в місті, де визначалась кількість класів та шкіл у місті.  За словами міського голови Олексія Каспрука, виконкоми приймають такий проект рішення, щоб система освіти могла функціонувати, щоб могли відкритися класи.  

Три місяці виконком не міг ухвалити таке рішення. Вчора ж на засіданні члени комітету прийняли рішення зобов'язати начальника управління освіти Сергія Мартинюка самому затвердити мережу середньої освіти. Проблема полягає в тому, що в управління освіти немає повноважень приймати таке рішення, каже мер. 

"В фінансовому управлінні Чернівецької міської ради кажуть, що згідно нормативів, в класі має бути 27 чоловік. А є класи по 12, 15 учнів, значить вони підлягають закриттю. Дітей треба звести до купи. Наприклад, у 1 ліцеї пропонують зробити не три десяті класи по 24 дитини, а звести учнів в два класи по 35 чоловік. Оптимізація - це не завжди мінімізація", - каже мер. 

Друга проблема - це школи з румунською мовою навчання. О. Каспрук каже, там є недобір і небагато дітей в класах. 

Читайте також: Мультилінгвальні табори запрацювали у Чернівецькій області

За словами начальника управління освіти Сергія Мартинюка, кількість учнів у школах Чернівців за останні 5 років збільшилась на майже 4,5 тисячі учнів, тому мережу потрібно було збільшити на 150 класів. Реально мережу збільшили лише на 89 класів. 

Мер ж каже, цьогоріч оптимізували 9 класів. 

"Доводиться вводити зміни. Перепрофілювали в багатьох школах підсобки, кабінети під навчальні аудиторії. Треба будувати нові школи. Що стосується оптимізації - в цьому році оптимізували 9 класів, там, де це можливо. Середня наповненість класів  у 2013-2014 навчальному році становила 26 учнів в класі, у 2019-2020 році вона становить майже 29 учнів. Будемо думати, що з цим робити. Наше бачення таке - управління освіти не може це робити. Це повинен робити виконавчий комітет", - каже Олексій Каспрук.  

Питання затвердження мережі середньої освіти залишається відкритим.

Коментарі: