Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Мер Чернівців пояснив, чому додатковий госпіталь розгорнули в Олімпії

pogliad.ua 18/04/2020 20:29

- Ми розуміємо, що кількість хворих збільшується, збільшується навантаження на першу лікарню. Прогнозуємо, що воно буде збільшуватися далі. Готові перевести під лікування коронавірусу четверту лікарню, яка знаходиться у Садгорі, - там де є колектив, є певні умови. Але розуміємо, що масштаби, напевно, будуть більші. Тому, про всяк випадок, почали готувати додатковий резервний госпіталь. Він розгортається на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу "Олімпія", - розповів у ході ефіру 17 квітня 2020 року на своїй сторінці у Facebook міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

- Чому там? Тому що "Олімпія" відповідає всім вимогам, які поставило МОЗ. Там є можливість розділити так звану "жовту зону" і "червону зону". "Червона зона" - це зона, де лікуються інфіковані, де відбувається прямий контакт. "Жовта зона" більш чиста, там перебуває медичний персонал. Там є окремі входи, виходи. Ця будівля відносно віддалена від житлових будинків, - пояснив мер вибір об'єкту для розгортання госпітальної бази.

Однак Олексій Каспрук висловив сподівання, що госпіталю там таки не буде: "У нас це буде таке "тренування" під час надзвичайної ситуації по забезпеченню і швидкому розгортанню місця для перебування великої кількості людей. Адже ситуації бувають в житті різні: і повені, і інші НС. Принаймні, ми вже будемо мати необхідну кількість ліжок, подушок, постільної білизни тощо".

Мер міста запевнив, що жодної небезпеки для оточуючих це нести не буде. Але якщо буде велика кількість хворих, особливо тих, які не потребують інтенсивної терапії, реанімаційних заходів, вони зможуть там отримати допомогу лікарів.

Від себе міський голова додав, що інші медичні заклади теж будуть задіяні. Профільні медичні заклади будуть використовуватися в першу чергу.