Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Майже тисяча буковинців хворіють на ВІЛ

acc.cv.ua 01/12/2019 13:12
Перший випадок ВІЛ-інфекції серед жителів Чернівецької області зареєстрували у 1995 році.

Сьогодні Чернівецька область належить до регіонів з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності, від захворювань, зумовлених СНІДом, повідомив ІА АСС Володимир Мочульський, головний лікар ОКУ "Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом"

У період з 1992 року до 1994 року, включно, в Чернівецькій області реєструвалися поодинокі випадки ВІЛ-інфекції серед іноземців, які були зумовлені як парентеральним шляхом передачі, спільним використанням шприців, голок та обладнання для приготування наркотиків, так  і статевим шляхом.

Перший випадок ВІЛ-інфекції серед мешканців Чернівецької області було зареєстровано у 1995 році у чоловіка 1975 року народження. 

Найвищий показник захворюваності на ВІЛ в Герцаївському районі - 295,2 на 100 тисяч населення (за рахунок ВІЛ-інфікованих дітей, які приїхали з з інших регіонів України вже з встановленим ВІЛ-статусом. 84 дитини проживають на базі Свято-Вознесенського чоловічого монастиря та перебувають під опікою владики Лонгіна), 229,0 – в місті Новодністровськ (за рахунок великої кількості людей, які вживають ін’єкційні наркотики), 163,9 – місто Чернівці (за рахунок того, що переважна більшість перших пацієнтів це були мешканці Чернівців).

Читайте також: Чи готові медзаклади Буковини до прийому хворих, у разі спалаху дифтерії

Станом на сьогодні в Чернівецькому центрі СНІДу перебувають 997 ВІЛ-інфікованих людей, з них 649 отримують АРТ. Заклад повністю забезпечений антиретровірусними препаратами, які закуповуються за кошти державного бюджету та в якості гуманітарної допомоги з міжнародних організацій.

Нагадаємо, що Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 року в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.