Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Карантин у Чернівцях: що означає самоізоляція?

pogliad.ua 13/03/2020 16:51

Мер Чернівців Олексій Каспрук, для зменшення поширення вірусу звертається до містян навіть у відеозверненнях у соцмережі. Він розповів, що одна з контактних осіб, в якої була підозра на коронавірус, і вона мала б перебувати у самоізоляції, натомість вільно пересувалась Чернівцями, відвідуючи громадські місця.

«На жаль, не всі громадяни такі свідомі. У нас є випадок, ми розбирали цю ситуацію на нараді. Людина з високою температурою просто кілька днів займалася справами. Вона собі дозволила переміщатися публічними місцями. Слава Богу, там не підтверджено коронавірус. Це була одна з контактних осіб, вона контактувала з тими людьми, в яких не підтвердився коронавірус», – повідомив міський голова.

Що означає «самоізоляція»?

Усіх осіб, що не відповідають визначенню випадку захворювання COVID-19, інформують щодо необхідності подальшого моніторингу стану здоров’я за місцем проживання (перебування, призначення), а також вручають Пам’ятку про самоізоляцію.

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на урядову «гарячу лінію»: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу:

- Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

- Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї деяких регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн, про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.

- Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано, або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт із хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо ви проживаєте не самі?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їду та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, у тому числі вологе, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів чи родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей, або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

Якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо у вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.