Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Хто балотуватиметься на посаду Чернівецького міського голови

chas.cv.ua 31/07/2020 13:02

Хто на мера?

До виборів 25 жовтня ще майже три місяці. Але основні претенденти на місце Чернівецького міського голови уже завертілися, як карасі на пательні.

Хто вони?

І з ким підуть здобувати міський ланцюг?

Олексій Каспрук

На імені та пам’яті батька Павла, за спиною Миколи Федорука і за підтримки Максима Бурбака він знову захоче посісти тепле місце, яке йому щомісяця приносило від 80 до 120 тисяч гривень зарплат з доплатами. Він їздив за кордони і сварився з Проданом. Це дозволяло Каспруку ніц не робити і тільки кивати на те, що йому не дають. Місто занепадало. А люди охрестили Каспрука «Святим Неробою».

Якби батько його побачив і дізнався про його неробство, то міг би померти вдруге.

В останні місяці до Каспрука охолов навіть Федорук. А Бурбак публічно ніде активно його не підтримує. І їхній проєкт «Партії чернівчан» (вона зареєстрована в Україні) пропав як катран з плоту. Тоді Каспрук поїхав аж до Дніпра. Там у регіонала Філатова і його партії мерів шукає політичного притулку. Не знаходить і втрачає залишки підтримки вихідців з Майдану Гідності. Бо з’ясувалося, що на крові Майдану, на пам’яті Героїв він прийшов до влади у 2014 році. А довкола себе взяв на роботу у мерію тих, хто був і допомагав Антимайдану.

Тож Каспрук на старті виборів сидить біля розбитого корита разом зі своїми радницями. І все…

Віталій Михайлішин

Всі сподівалися, що залишки регіоналів, а нинішніх ОПЗЖешників використовуватиме секретар міськради Василь Продан.

Але він добре грає у шахи і володіє інформацією. Василь Софронович знає, як до нього ставляться посполиті  у Чернівцях. Він набрав на себе стільки негативу, що тут на перші ролі ще довго не претендує.

І знову з’являється Віталій Михайлішин. Вбравши тогу захисника бідних і знедолених, він забере й їхні голоси. Але цього не вистачить для входження до другого туру виборів.

Чернівці – це місто, де бідних завжди було менше, ніж гордих.

Віталій Другановський

Цей може почепити на свою шию ланц. Бо йтиме ймовірно від «Слуги народу». І як би ми цього не хотіли, як би ми не боролися з цими «слугами», а вони таки у Чернівцях мають підтримку кожного четвертого виборця.

Цього цілком вистачить для того, аби увійти у другий тур з Неробою і там перемогти.

Та залишається невирішеною проблема: чи насправді на вибори мера від «Слуги народу» піде Другановський, а не хтось інший. І не варто кивати на губернатора Осачука.

Це може бути й не він. Тому в останню мить може з’явитися кандидатура тієї особи, про яку ніхто з непосвячених навіть і не чув, і не мріяв.

Чекаємо…

Василь Максимюк

Опозиція у Чернівцькій області на сьогодні визначилася тільки з партійною приналежністю. Про кандидата на ланцюг мера там ще досі точаться дискусії.

Хоча депутат і голова фракції «ЄС» Василь Максимюк таки у цих дискусіях посідає головну роль. Про нього говорять давно. Його ніби то й висувають. Але досі офіційної відповіді на питання: хто на мера від партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка, ще не відповіли ствердно, що це таки Василь Сидорович.

За таких розкладів завжди треба шукати жінку.

Тож і тут є вона: красива і розумна. Це – Наталія Фрунзе. Вона не позбавлена амбіцій стати меринею від опозиції.

Сподіваємося…

Михайло Сеничак

Не чекали?!

Він заявляє, що вже кілька разів брав участь у виборах. Тож цього разу його цікавлять не вибори, а перемога.

А перемагати він вміє. Навіть тоді, коли, здається, що все і всі проти нього. Кілька років Михайло Ярославович боровся з податковим глитаєм Насіровим. І переміг.

Він таки очолює ДФП Чернівецької області.

На одних із перших його виборах тільки партійні маніпуляції у 2006 році не дозволили Сеничаку виграти у Федорука.

Потім знову всі учасники боролися проти нього, а не один з одним.

Уроки вивчені, засвоєні, помилки враховані, ресурси підтягнуті. Потрібна партія. І вона є.

Бо ж за керівництва саме «Слуги народу» Сеничак виграв всі суди і поновився на посаді. Саме президент Зеленський і його партія «Слуга народу» допомогли Сеничаку відновити своє добре ім’я, репутацію та знайти відповідну його професійності посаду.

Тож надія є!..

Альтернатива

Вона хотіла щось заявити і нібито зібрати альтернативних людей довкола ідеї Альтернативи. І чим більше про це говорили, тим більше виглядало, що ця Альтернатива стає сама собі Альтернативою.

Спочатку зібрали бізнесменів довкола і сказали, що це не партія, а громадська організація. З’ясувалося, що на вибори ці альтернативщики йтимуть від партії «За альтернативу» , а не від ГО.

Далі вони зібрали тих, хто мав би стати альтернативним будь-якій партії. Тобто повинні б бути люди, котрі ще не засвітилися в жодній партії. А з’ясувалося насправді, що там таки є люди, яким клейма партійного ніде ставити. Вони попереходили від партій правих до лівих по кілька разів. Є свободівці, нарконтролівці (від «Народного контролю»), є голосисті (від партії «Голос») є самопомічнии (від партії «Самопоміч»).

Навіть є  ті, які довкола Бурбака з Федоруком крутилися і довкола  «Народного Фронту» (тоді «Фронт Змін»). Є ударники (від УДАРу).

А є й активісти, котрим не можна до партій іти. Тим паче на вибори. Бо вони  на грантах досі сиділи. І ці гранти з Європи та Америки зараз викинуть під «ромську» (від фірми «Рома») альтернативу.

Але й це не всі гріхи новоствореного бізнесово-партійного проєкту. До них прибилася ще й та людина, котра щодня у дзвони б’є за загиблих Героїв.

І треба було ж так статися, що саме у той час, коли на Центральній площі звучав поминальний дзвін, «Альтернатива» там же танцювала з труною. Такий у них був флешмоб.

Не дай, Боже, такої Альтернативи Чернівцям.

Петро Кобевко

5%D1%855%D1%81%D0%BC190%D1%85190%D0%BF%D0%BA%D1%81-1.png