Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Депутати у Чернівцях не підтримали звернення до Президента України

acc.cv.ua 17/03/2020 16:08
Учасники АТО, активісти, волонтери, науковці та експерти Чернівців виступають проти Консультативної ради з бойовиками.

Звернення до Президента України не отримало підтримки від депутатів Чернівецької міської ради. Низка депутатів, небайдужі чернівчани, активісти, волонтери, учасники АТО, науковці та підприємці у тексті звернення просили Президента України Володимира Зеленського не йти на поступки Москві та не допустити включення до Консультативної ради у тристоронній Мінській групі участі бойовиків.

"В той час коли увага переважної більшості українського суспільства зосереджена на проблемах, прямо пов’язаних зі світовою пандемією коронавірусу, у діях окремих державних службовців Офісу Президента України вбачаються ознаки державної зради.

Ми, депутати Чернівецької міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння тим, що діюча українська влада вирішила задовільнити ще одну забаганку Москви та підписала 11 березня «Рішення тристоронньої контактної групи про заснування так званої Консультативної ради», в якому представники України й так званих «ДНР» і «ЛНР» будуть на рівних обговорювати політичні питання. Без Російської федерації. Вона, згідно з цим документом, просто спостерігач, як Франція, Німеччина та ОБСЄ", - ідеться в тексті повідомлення.

Читайте також: Створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО: думки відомих буковинців

Автори звернення вважають, що це рішення є категорично неприйнятним, оскільки всупереч Мінським домовленостям, воно концентрується виключно на політичних питаннях.

"Більш того, цим «Рішенням» визнається правосуб’єктність російських окупантів, як окремої переговорної одиниці, а народ України протидіє їхній легітимізації шостий рік і ніколи на це не погодиться. Російська Федерація, яка де-юре і де-факто є агресором проти України, цим «Рішенням» ставиться на один щабель із ФРН, Францією та ОБСЄ. Таким чином кремлівська версія про «внутрішній конфлікт в Україні» отримує визнання з боку самої України, а Росія видає із себе «миротворицю».

Тож застерігаємо владу, яка виявилася абсолютно неспроможною підготувати країну до атаки коронавірусу, – не користатися ситуацією, пов’язаною з обмеженням масових заходів, щоб протягнути низку антиукраїнських рішень в інтересах Москви. Цю занепокоєність поділяють наші жителі Чернівців – учасники АТО, волонтери, представники наукового та експертного середовища, підприємці та небайдужі громадяни", - звертаються до Президента автори та підписанти звернення.

Також депутат Василь Максимюк на сесійному засіданні зазначив, що низка міських рад вже прийняли таке звернення.

"Проросійські сили заводять нашого молодого та ще недостатньо досвідченого Президента в глухий кут. До прикладу, попередні домовленості передбачали розведення військ в районі Гнутово. Потім Росія "протиснула" ідею розведення сил біля Золотого та Щастя. Бо під Гнутовим стоять армійські військові резерви. Тепер Москва намагається домогтися виконання ще однієї своєї забаганки та легалізувати бойовиків шляхом створення Консультативної ради", - заявив Василь Максимюк, депутат Чернівецької міської ради.

Відтак, проект рішення про звернення до Президента не набрав достатньої кількості голосів.