Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Чернівецьким старшокласникам у бібліотеці розповіли про ВІЛ/СНІД

buknews.com.ua 29/11/2019 16:05

З метою підвищення рівня обізнаності  молоді про смертельно небезпечну хворобу 28 листопада 2019 р. у відділі абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка відбувся день інформації (інформ-застереження) «ВІЛ/СНІД. Знати. Передбачити. Запобігти» ( в рамках ШСАП «Пізнай себе»). На захід завітали старшокласники ліцею №3 та ЗОШ №30.

1 грудня 1988 р. з  ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я  на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу. З того часу вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Керівник Регіонального центру моніторингу та оцінки протидії ВІЛ-інфекції в Чернівецькій області Сергій Анатолійович Сорокатий розповів учням про  причини стрімкого поширення, специфіку профілактики і лікування СНІДу. Спеціаліст за допомогою мультфільмів «Курортне шоу доктора Панацейко»  дав поради як вберегти себе від зараження ВІЛ та в гумористичній формі розповів про дієвість засобів контрацепції.

Консультант  з хімічної алко- та наркозалежності Міжнародної Антинаркотичної Асоцації Дмитро Глущенко привернув увагу слухачів до теми ін`єкційного шляху розповсюдження ВіЛ-СНІДу та роздав присунім інформаційні пам`ятки «-Наркотики ? – Ні, не моя тема!».

Виконавчий директор БО «100% життя. Чернівці» Дмитро Івасюк  наголосив на необхідності толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, адже   ВІЛ може торкнутися кожного. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, отримувати інформацію і освіту. Важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку.

Пр. бібліотекар Ірина Хліповська презентувала книжкову виставку «Про ВІЛ і СНІД: вкотре і відверто».  Виставку світлин лабораторного центру МОЗ  України «Відомі люди теж хворіють на СНІД» представила піар-менеджер Чернівецького лабораторного центру МОЗ Аліна Гаргаля.

Проведений захід сприяв моральному вихованню молоді, формуванню уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, розумінню необхідності дотримання правил культури стосунків юнаків і дівчат. Учні ще раз усвідомили, що основним засобом убезпечити себе та попередити поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя і відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки.

.