Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Чернівчанка запросила Президента на прем'єру фільму "Соловей співає"

acc.cv.ua 23/10/2019 11:28
Надіслала листа із запрошеннями до Офісу Президента

Режисерка з Чернівців Леся Воронюк опублікувала звернення, в якому запрошує Президента України Володимира Зеленського та його дружину Олену на прем'єру документального фільму про мову "Соловей співає доки голос має". Показ фільму відбудеться 5 листопада у Будинку кіно в Києві. 

На відео Леся показала, як надсилає листа із запрошеннями та афішами до Офісу Президента.

"Ми будемо раді бачити вас на цьому фільмі. Хочемо, аби ви ще раз переконалися, що українська мова - є одним із вагомих елементів нашої національної безпеки сьогодні, і якщо хтось з ворогів намагається на цьому питання спекулювати, після перегляду цього фільму, у вас буде дуже багато аргументів на захист того, що українська - є єдиною державною мовою і вона потребує захисту. Якщо ми захистимо мову - мова захистить нас", - сказала Леся Воронюк.

Нагадаємо, раніше творці фільму "Соловей співає" закликали приводити на прем'єру російськомовних друзів

Довідково: 

Фільм "Соловей співає" був створений за ідеєю режисерки з Чернівців Лесі Воронюк. Робота над фільмом тривала близько трьох років. Автори стрічки намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?». Щоб відповісти на це запитання, творці документального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української.

Прем'єра в Чернівцях відбудеться 9-го листопада о 17:00 у кінотеатрі "Чернівці".