Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Через карантин бюджет Чернівців втратить близько 240 мільйонів гривень, - Олексій Каспрук

acc.cv.ua 27/03/2020 22:13
Олексій Каспрук виступив у програмі "Свобода слова Савіка Шустера".

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук виступив у прямому ефірі передачі "Свобода слова Савіка Шустера". Він висловив бачення, які заходи повинна вжити держава для порятунку економіки.

"Чернівці першими в Україні запровадили карантин. І з огляду на певний досвід, в нас сформувалося бачення економічної ситуації, що склалася. В українців немає заощаджень, банківських рахунків тощо. Величезна кількість живе від зарплати до зарплати. В людей немає коштів на існування. Тому порятунок економіки - завдання для державної влади. Жоден орган місцевого самоврядування з цим не впорається. 

Як пропозицію щодо заходів, ми пропонуємо, щоби державні банки видавали експрес-кредити. Пільгові, з відтермінуванням погашення. Як мінімум, у розмірі мінімальної зарплати кожному українцю, який сьогодні лишився без роботи. 

Це складний механізм, але держава може швидко його запустити й потім контролювати виконання зобов'язань з повернення кредиту. Але мати-одиначка, батько, який годує двох дітей і дружину, повинні мати можливість піти в банк і отримати "живі" гроші на продукти, ліки та все решта", - заявив Олексій Каспрук.

Читайте також: Мер Чернівців просить волонтерів підвозити донорів до Центру крові

Водночас мер зазначив, що нині в державі є люди, які наживаються на ситуації, що склалася. Відтак, від їхніх дій може відчутно постраждати бюджет Чернівців.

"Розуміємо, що треба підтримувати бізнес. Проте складається враження, що під час пожежі хтось хоче почистити кишені тих, хто зайнятий її ліквідацією. До прикладу, ми порахували, що втрати міського бюджету лише від законів, які вже прийняті або будуть прийняті, складуть близько 240 мільйонів гривень. Це ставить на коліна такий обласний центр, як Чернівці. Не кажу вже про територіальні громади, містечка, села. 

До прикладу, один із прийнятих законів звільняє всіх від сплати за оренду землі. Тобто, ми звільняємо підприємство, яке годувало та давало роботу тисячам людям... І водночас надприбуткові підприємства, які працюють досі, бо їхня продукція затребувана сьогодні.

Зрештою, такі втрати - не смерть для Чернівців, але ми будемо в передсмертному стані", - заявив Олексій Каспрук.

Читайте наші новини вInstagram