Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Бізнес, як є: як підприємці переживають карантинну кризу

acc.cv.ua 23/04/2020 15:27
Інформаційне агентство АСС розпочинає новий соціальний проект.

Ми цікавимося у відомих бізнесменів Чернівців, як їхні підприємства переживають карантин та як планують виходити з нього.

Лариса РОСКРУТ, директорка ТРЦ «DEPO`t»:

Бізнес, як є: як підприємці переживають карантинну кризу

«ТРЦ «DEPO`t» працює на ринку з 2009 року. У період карантину в торговельному центрі працюють продуктовий супермаркет «Сільпо», аптека та магазин «Watsons». Також після прийняття відповідної постанови Верховної Ради, відкрилися магазини, які торгують зв`язком – «Мультимедіа» і «Фокстрот».

Звісно, карантин вніс серйозні корективи у роботу нашого центру. Офісні працівники наразі працюють дистанційно. Орендарі та їхні наймані працівники залишаються вдома.

На роботі щодня – охорона та працівники клінінгу. Безпека та чистота наразі дуже важливі.

Оскільки ТРЦ «DEPO`t» - не приватне підприємство, а товариство, пільги з оподаткування на нас не поширюються. Але поширюються на наших орендарів. Зокрема, з 14 березня, коли в Чернівцях була оголошена надзвичайна ситуація, ми надіслали повідомленням орендарям, що від цього дня і до кінця дії надзвичайної ситуації, орендна плата взагалі не нараховуватиметься. Пільги мають всі – і ті, хто працює зараз, і ті, хто закриті. З кожним орендарем індивідуально переглянули ставки, відсотки.

Ми всі хочемо відновити роботу. Але все залежить від того, наскільки наше суспільство буде соціально зрілим у розумінні дотримання карантину. Нам усім зараз треба усвідомити, що тільки витримавши оцю соціальну паузу, ми розірвемо ланцюжок захворюваності, а отже - закінчимо карантин.  Сподіваюся, що в середині травня бізнес поступово почне відкритися».

Читайте ще: Чернівецькі бізнесмени потрапили до всеукраїнського фотопроекту про бізнес на карантині

Ярослав ВАТАМАНЮК, засновник мережі магазинів «Майя»:

Бізнес, як є: як підприємці переживають карантинну кризу

«На ринку працюємо 20 років. І вперше переживаємо такий складний час, як зараз. Колектив змушений залишатися вдома. Щоби якось підтримати людей, дали їм матеріальну допомогу.  

На щастя, отримали підтримку від держави. Зокрема, нам відмінили сплату єдиного соціального внеску, за травень-червень не сплачуватимемо податок на землю і нерухомість.

Гадаю, знадобиться близько 2-3 місяців для того, аби повністю відновити бізнес. Треба це пережити».

Павло Рудомьотов, власник «MagnatAuto»:

Бізнес, як є: як підприємці переживають карантинну кризу

«Наша компанія вийшла на ринок 8 років тому. І за цей час ми встигли створити власну культуру автосервісів.

Завдяки своєчасній реакції на те, що відбувається зараз, ми змогли відстояти позицію необхідності роботи СТО, оскільки без обслуговування і ремонту транспортних засобів був великий ризик зупинки функціонування важливих підприємств та організацій, зокрема, «швидкої», ДСНС тощо. 

Якщо говорити про роботу бізнесу в цілому, зараз всім дуже важко. Ми спостерігаємо зменшення потоку автомобілів у місті на 40-50% і, звісно, це позначається і на нашому бізнесі.

Колектив «MagnatAuto» з розумінням ставиться до ситуації. Всі усвідомлюються, що «коронакриза» мине, а гроші на життя потрібні. Наше завдання, як керівників, - забезпечити людей роботою і дати можливість забезпечити сім`ї.

Ми розробили план дій за трьома сценаріями розвитку подій: песимістичним, базовим та оптимістичним. Наразі працюємо за «базовим» сценарієм. Покращення очікуємо вже на початку 2021 року. До цього часу прораховуємо запас «міцності» для функціонування бізнесу. Найбільше не хочеться звертатися до «песимістичного» сценарію.

Основний план на зараз – зберегти позиції під час шторму і вийти з хвиль з мінімальними втратами».

Дивіться нас наYouTube

Від редакції:

Підтримайте якісну журналістику!

Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.

Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!