1
Долар26.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.61
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.89
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Буковинка Марія Дущак: Ще з дитинства хотіла всіх вилікувати, оберігати

pogliad.ua 21/10/2018 16:09

Наступного року Всеукраїнський конкурс медсестер «Ескулап – професіонал 2019» відбуватиметься у Чернівцях. Усе через те, що нині найкращою медсестрою України обрано буковинку Марію Дущак. Вона – мешканка села Маршинці, працює медсестрою хірургічного відділення Новоселицької центральної районної лікарні. За здобуте звання змагалася у двадцятці кращих медсестер із різних областей України.

– Пані Маріє, скільки часу готувалися до конкурсу і як вдалося перемогти?

– Немає жодного рецепта перемоги. Це десь так, пофартило. А взагалі, готувалася, напевне, одразу після того, як у червні в Чернівцях перемогла у конкурсі «Краща медична сестра області-2018». Звісно, найнапруженішим та насиченим був останній місяць перед Всеукраїнським конкурсом. Тоді всі сили і час були кинуті лише на підготовку.

«Цей конкурс на вдосконалення себе, на переборення навіть не когось, а свої слабкі місця»

М. Дущак

«Найважчим було перебороти свої хвилювання»

– Який етап конкурсу був для Вас найскладнішим або найвідповідальнішим?

– Ви знаєте, ми там були всі конкурсантки, всі колежанки. Нікого не назву конкурентом, бо дуже дружні. І найбільше, що мене вразило, що всі прийшли на Всеукраїнський конкурс за перемогою і з гарною підготовкою, але всі дуже привітні і згуртовані. Знаєте, це як перед іспитом, ми усі під дверима радилися-обговорювали. І помітила, що ніби всі все знали у коридорі, але коли заходили – хвилювання було неймовірним. І якщо його не перебороти, тоді нема змоги сповна викластися. Тож особисто для мене найважчим було перебороти свої хвилювання, коли заходила відповідати і демонструвати практичні навички. Мені було важливо викластися на всі 100, щоб якнайкраще показати все, що знаю і вмію, і при цьому вкластися в час, за 10 хвилин.

Загалом, конкурс проходив у три етапи. Це тестування, яке також було обмежене в часі, потім практичні навички і третій тур конкурсу (легкий і найкоротший) – це затримка кровотеч, тобто за 30 секунд необхідно було накласти джгут.

– Які отримали нагороди як найкраща медсестра країни?

– Отримала путівку. Окрім неї – сертифікат на 300 гривень від парфумерно-косметичної мережі магазинів, зігріваючий крем від простуди, харківський торт.

– Коли збираєтеся в подорож, з яким настроєм?

– Чесно кажучи, ще не обговорювали поїздку. То суто подарунковий сертифікат від спонсорів, там не вказано ні турагентства, ні номера телефону. Тож поки зі мною ще ніхто не зв’язувався. Тож, ще сама не в курсі щодо подорожі.

«Я боюся виступати на публіці»

– Який настрій огорнув, коли зрозуміли, що перемогли, що відчували у той момент?

– Цьому передувало дуже багато праці. Цей конкурс на вдосконалення себе, на переборення навіть не когось, а свої слабкі місця. Наприклад, я боюся виступати на публіці. Навіть у коледжі ніколи не виступала на сцені. Для мене була мета – побороти хвилювання, підтягнути свої знання. А коли оголосили результати, навіть не думала, що маю стати головною переможницею. Для мене вершиною успіху було бодай в трійку потрапити. А коли бачу – третє місце не я, друге – не я… Мене всю почало трясти і, чесно вам скажу, трясло ще півтори години після того. Бо дуже все несподівано, аж перехоплювало подих, навіть потрібен був якийсь час, щоби усвідомити. І, знаєте, інші конкурсанти були теж достойними і стало трішечки сумно за колег, з якими так потоваришувала. Тож змішані відчуття огорнули. Не було такого, що «Я – найкраща!», «Супер!», «Вау!». І сумно, і з іншого боку, дуже рада перемозі.

– Які професійні плани, адже медсестра, гадаю, має безліч можливостей для росту?

– Так. Всім нам є куди рости і розвиватися, як у професійному, так і на всіх рівнях. І це обов’язково потрібно робити. Поки що працюватиму на своєму місці. Звичайно, хочеться самовдосконалюватися, тож і надалі працюватиму над собою. До речі, перед конкурсом ведучий нам казав, що той, хто переможе, щоб не забував вислову: «Я переміг сьогодні лише тому, що справжній переможець не прийшов». Ось так і я, мені є куди рости і розвиватися. І я продовжуватиму у цьому напрямку.

«Мені дуже подобається саме моя професія»

– Маєте якісь плани щодо того, аби стати лікарем?

– Не мала таких амбіцій. Мені дуже подобається саме моя професія – догляд за хворими, робота з людьми, з пацієнтами. Те, чим я можу допомогти людині, те, чим займаюся – це мене задовольняє. Ще з дитинства хотіла всіх вилікувати, оберігати, починаючи від курчат із котиками до всього живого. Тож мені дуже подобається моя робота. Я отримую задоволення від роботи з пацієнтами, від можливості хоч трошечки полегшити їхні страждання і десь, може, побачити їхню усмішку. Дуже радісно, коли приходжу на роботу і хворий, який погано почувався і не вставав з ліжка, уже ходить і каже: «Добрий день, я вже ходжу, мені вже краще». Знаєте, за ці емоції мені й подобається моя робота. І якщо розвиватимуся, то в медсестринській справі, щоб допомагати людям.

«Люблю читати і ходити до театру»

– Яке маєте хобі, чим займаєтеся у вільний час?

– У вільний час… Хобі якогось творчого не маю, вважаю, що не дуже творча людина. Люблю читати і ходити до театру. Наш Чернівецький театр обожнюю і стараюся якнайчастіше бувати на виставах. До речі, він у нас дуже класний, на високому рівні. Знаю це, бо уже побувала у Львівському, Київському.

– Розкажіть про батьків, є в родині медики?

– У моїй родині немає медиків. І коли обрала свій фах, то мене родичі навіть відмовляли від нього, казали, що можна обрати щось престижніше. Але мої батьки – мама свого часу працювала на меблевій фабриці, а тато є водієм аварійної газової служби – завжди мене підтримували. Вони знали, що я це люблю, що мені це подобається.

Ольга ШУПЕНЯ

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: